به تیم ما بپیوند. آیا شما آماده تغییر بازی هستید؟ بیشتر بدانید →

وبلاگ و اخبار

تعمیر یونیت فیوزینگ دستگاه کپی

وبلاگ و اخبار

تعمیر یونیت فیوزینگ دستگاه کپی به عنوان یکی از خدمات تخصصی در واحد تعمیرات کپی انجام می گردد. یونیت فیوزینگ یکی از یونیت های دستگاه کپی است که وظیفه ی فیوز تونر،  بر روی کاغذ را در دستگاه کپی دارد. این قطعه نقش مهمی در عملکرد صحیح دستگاه کپی ایفا می کند. لذا استفاده ی صحیح از آن ، عملکرد درست دستگاه کپی را به همراه خواهد داشت. در صورت بروز هر گونه مشکل در این یونیت مراجعه به متخصصین و تعمیرکاران دستگاه کپی ضروری می باشد. تعمیرات یونیت فیوزینگ نمایندگی کپی  توسط کارشناسان و متخصصین تعمیر دستگاه کپی انجام می گردد.

فرایند تعمیر در این مجموعه به گونه ای است که واحدهای مجزا جهت تعمیرات در نظر گرفته شده است. طبیعتا انجام تعمیرات  در کارگاه  تخصصی، بالاتر رفتن کیفیت خدمات را به همراه خواهد داشت. آشنایی با این قطعه رهنمودی خواهد بود جهت استفاده ی بهترو بهینه از آن ، در ادامه به بررسی نکاتی در ارتباط با یونیت فیوزینگ و تعمیرات آن می پردازیم.

عملکرد یونیت فیوزینگ دستگاه کپی

اگر کار با دستگاه کپی را تجربه کرده باشید حتماً مشاهده کرده اید که کاغذ خارج شده از دستگاه در ثانیه های نخست گرم است. علت این گرما وجود قطعه ای به نام فیوزینگ در دستگاه است که کاغذ در زمان چاپ می بایست از زیر آن عبور کند. فیوزینگ ها در گذشته از یک لامپ گرم کننده درون هات رولر تفلون شده و پرس رولر تشکیل شده بودند، اما امروزه جای لامپ را یک المنت گرم کننده و جای هات رولر را هم فیوزر فیلم در فیوزینگ گرفت اند که کا رایی  آن را آسانتر و بهتر کرده اند اما پرس رولر مثل همان مدل قدیم است.

درام  که اندازه دقیق تونر مورد نیاز برای هر تصویر را در خود دارد آنرا بر روی کاغذ پاچیده و پس از آن بوسیله فیوزینگ حرارت دیده و پخته شده و بر روی کاغذ حک میشوند و در آخر کاغذ بوسیله غلطکی خروجی خارج میشود. اما علت آنکه کاغذ بر اثر گرمای فیوزینگ آتش نمیگیرد در واقع سرعت موجود در این بخش از دستگاه است. سرعتی که فیوزینگ دستگاه کپی دارد، مانع از ایجاد فرصتی برای ایجاد جرقه و سوختن کاغذ می شود.

تعویض یونیت فیوزینگ دستگاه کپی

در صورتی که در قسمت یونیت فیوزینگ دچار اختلال شود، دستگاه کپی این مهم را با علامتی هشدار می دهد؛ در صورت مشاهده ی خطوطی بر روی کاغذ می توانید متوجه شوید که زمان تعویض و یا تعمیر یونیت فیوزینگ دستگاه کپی رسیده است. البته باید مد نظرداشته باشید که چه تعمیر و چه تعویض این قطعه نیازمند برخورداری از دانش و تجربه ی بالایی در این زمینه می باشد.

کارشناسان ما تعمیر یونیت فیوزینگ کپی ، را با تکیه بر دانش تخصصی خود و تجربه ی چندین ساله انجام خواهند داد. هم چنین در صورت نیاز به تعویض، می توانید مطمئن باشید که یونیت فیوزینگ دستگاه کپی با قطعه ی اورجینال و اصل تعویض خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دفتر انقلاب : خیابان آزادی روبروی ایستگاه دکتر غریب برج کاوه واحد 89 66803547