به تیم ما بپیوند. آیا شما آماده تغییر بازی هستید؟ بیشتر بدانید →

وبلاگ و اخبار

تعمیر درام پرینتر

وبلاگ و اخبار

تعمیر درام پرینتر بسیار حساس است و ظرافت های پیچیده ای دارد. درام تصویر را از پرینتر به کاغذ انتقال می دهد و در نهایت تصویر چاپ می شود. اگر درام بی کیفیتی داشته باشید، حتی با بهترین تونر، کارتریج کارایی مناسبی نخواهد داشت. درام استوانه ای است که با مواد خاص پوشیده شده و با دریافت نور از خود خواص الکتریکی نشان می دهد. با ولتاژ شارژ شده و با نور دشارژ می شود. ذاتا از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است به همین جهت است که تعمیر درام پرینتر از حساسیت پیچیده ای برخوردار است چون ذات حساسی دارد.

چگونگی تعمیر درام پرینتر

تعمیر درام پرینتر توسط کاربر غیر ممکن نیست هرچند احتمال آسیب وجود دارد ،اما با رعایت اصولی که بیان می کنیم می توانید تعمیر درام پرینتر را به خوبی انجام دهید. از آنجا که درام در تصویر سازی و کیفیت تصویر نقش حیاتی و اساسی دارد، لذا کیفیت کارایی آن باید در فواصل زمانی مشخص و مدون مورد بررسی قرار بگیرد. بهترین و اولین کاری که برای بالا بردن کیفیت درام می توان انجام داد، حفظ نظافت آن است.  این اولین و حیاتی ترین نکته ای است که  در تعمیر درام پرینتر می توانید به آن توجه کنید. برای این کار لازم است در فواصل زمانی معین و با برنامه درام را با یک دستمال بدون پرز و خشک و بدون استفاده از هیچ ماده دیگری، تمیز کنید. با تمیز نگه داشتن کارتریچ نظافت درام هم تامین می شود.

چرا تعمیر درام پرینتر مهم است؟

ظاهر شدن خطوط و نقاط غیر عادی نشان می دهد که تعمیر درام پرینتر امری ضروری است؛  بین سطح کاغذ و سطح یک درام اختلاف بسیار کمی وجود دارد. درام‎ها به خراش حساس هستند و این خراش ها باعث می شوند علامت های دائمی در هر نسخه چاپ، ظهورکنند. برخی از مواد همچنین می توانند توانایی خود برای نگهداری یا مقاومت در برابر شارژ را از دست بدهند که باعث می شود تونر به درام نچسبد. در تعمیر درام پرینتر باید به همه این نکات توجه کنیم. به یاد داشته باشید که اگر تونر به صورت الکتروستاتیکی به درام جذب نشود، پرینت انجام نمی‎شود.

 

حساسیت های رایج در تعمیر درام پرینتر

درام از نور فراری است و در مقابل ضربه بسیار آسیب پذیر. با در نظر داشتن این دو نکته پیوسته می توانید از درام به خوبی محافظت کنیدو تعمیر درام پرینتر به خوبی انجلم دهید.  این قطعه استوانه ای شکل با محفوظ ماندن در کارتریچ، بسیار هوشمندانه از خود مراقبت می کند. پس نتیجه می گیریم که کارتریچ در سالم ماندن درام نقش مهمی بازی می کند.

دلایل اهمیت تعمیر درام پرینتر

  • زمانی که برای اولین بار کارتریج اصلی را شارژ می‌کنیم؛
  • در صورت زخمی بودن درام؛
  • در صورتی که حجم کار بالا باشد؛

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دفتر انقلاب : خیابان آزادی روبروی ایستگاه دکتر غریب برج کاوه واحد 89 66803547